Zespół biurowy Soul w Lublinie

2015-10-29 11:07
Zespół biurowy Soul w Lublinie
Autor: archiwum serwisu W projekcie uwzględniono wiele energooszczędnych rozwiązań, w tym zintegrowany system zarządzania budynkiem (BMS) oraz system odzysku ciepła.

Inwestycja zapowiadana jest jako pierwszy w Lublinie kompleks biurowy klasy A+. Za jego projekt odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Zespół powstać ma na Czechowie w północnej części miasta, w sąsiedztwie skrzyżowania dwóch ważnych arterii, al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego, oraz rozległego kampusu Uniwersytetu Medycznego. I sam będzie rodzajem kampusu. Najemcami obiektu mają być głównie firmy z tzw. branż kreatywnych: IT, designu oraz start-upy. Chcieliśmy więc stworzyć coś na kształt kompleksu Apple’a w amerykańskim Cupertino – tłumaczy Edward Kostrubiec, prezes zarządu spółki Kemea Invest, która jest inwestorem obiektów. Zespół będzie się składał z dwóch siedmiopiętrowych budynków na planie liter V, tworzących między rozwartymi skrzydłami obszerny, dwupoziomowy dziedziniec. W parterach od strony tego wewnętrznego placu przewidziano lokale gastronomiczne. To idealne miejsce spotkań dla pracujących w nim ludzi. Tu będą wymieniać poglądy i kreatywne pomysły. Ale skwer chcemy też oddać mieszkańcom jako ogólnodostępną przestrzeń, gdzie będą odbywały się różne wydarzenia artystyczne – mówi Kostrubiec. Pod ziemią znajdzie się trzypoziomowy garaż oraz parking dla rowerów z szatniami i natryskami. Powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie blisko 45 tys. m2, a powierzchnia najmu – ok. 23 tys. m2. Rynek biurowy w Lublinie rozwija się coraz szybciej. W 2014 roku absorpcja nowej powierzchni biurowej wyniosła tam 18 tys. m2 i była prawie dwukrotnie większa niż łączna absorpcja z trzech ostatnich lat – czytamy w raporcie na temat rynku nieruchomości komercyjnych firmy Cushman & Wakefield. W najbliższych latach przewidywany jest dalszy wzrost zainteresowania najemców nowymi biurowcami w regionie.

Zakończenie realizacji: 2017

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum