Pawilon Baza we Wrocławiu

2015-10-29 10:38 Tekst: Magdalena Szwajcowska
Pawilon Baza we Wrocławiu
Autor: archiwum serwisu Archibox podczas działalności pełnił wiele różnych funkcji, od placu zabaw, po noclegownię dla bezdomnych. Fot. Jarosław Ceborski

Tego lata na skwerze przed Muzeum Architektury po raz kolejny powstała przestrzenna instalacja. Łącząc funkcje kawiarni i miejsca spotkań, stała się rodzajem obywatelskiego Hyde Parku.

Założenia autorskie

Projekt Archibox to cykl prezentacji najnowszych zjawisk architektonicznych w zaaranżowanej za każdym razem przez inny zespół części Muzeum Architektury. Siódma edycja Archiboxu, podobnie jak w zeszłym roku, została zrealizowana w plenerze. Tymczasowa instalacja na skwerze przed budynkiem musiała pełnić wiele funkcji. W założeniu kuratora Michała Dudy pawilon, będąc na co dzień kawiarnią, miejscem wypoczynku i spotkań towarzyskich oraz rodzajem „atraktora” dla muzeum, miał również umożliwiać organizowanie debat, wystaw, pokazów filmów, koncertów i innych imprez plenerowych. Wszystko, by promować bardziej aktywny model dyskusji o architekturze i kulturze w ogóle.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum