Przedpremiera Centrum Spotkania Kultur

2016-01-29 12:13 Tekst: Agnieszka Skolimowska
Widowisko Upadek muru lubelskiego
Autor: archiwum serwisu Widowisko Upadek muru lubelskiego – przedpremiera Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Fot. Agnieszka Skolimowska

Wielu mieszkańców wychowywało się w cieniu płotu, który tak bardzo wniknął w krajobraz, że wydawało się, że nic za nim nie ma. Mieszkańcy ochrzcili budynek Teatrem w budowie i tak się przywykło to miejsce nazywać – mówił dyrektor CSK Piotr Franaszek podczas multimedialnego widowiska, w trakcie którego usunięto ogrodzenie placu budowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano w połowie 2016 roku – relacja Agnieszki Skolimowskiej.

22 listopada 2015 roku podczas multimedialnego widowiska Upadek muru lubelskiego usunięto ogrodzenie placu budowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Dla lublinian było to wydarzenie o dużym znaczeniu symbolicznym. Wielu mieszkańców wychowywało się w cieniu płotu, który tak bardzo wniknął w krajobraz, że wydawało się, że nic za nim nie ma. Mieszkańcy ochrzcili budynek Teatrem w budowie i tak się przywykło to miejsce nazywać – mówił dyrektor CSK Piotr Franaszek. W latach 60. Wojewódzki Komitet PZPR podjął decyzję o realizacji teatru, którego rozmach przyniósłby miastu sławę – w Lublinie miała powstać największa obrotowa scena operowa w Europie. Budowa ruszyła w 1974 roku, ale już na początku lat 80., wraz z pogłębianiem się kryzysu, tak ambitne przedsięwzięcie wydawało się pomysłem wręcz absurdalnym.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum