Hotel butikowy Autor Rooms w Warszawie

2016-01-29 12:17 Tekst: Dominika Olszyna
Hotel Autor Rooms w Warszawie
Autor: archiwum serwisu Sterylny charakter pokoju 1777 przełamują miedziane rury oraz odnowione sztukaterie. Fot. Jakub Certowicz

Autor Rooms wypełnia niszę między hostelami, mieszkaniami do wynajęcia a hotelami sieciowymi. Projektanci z pracowni Mateusza Baumillera chcieli przedstawić Warszawę jako miasto kontrastów, gdzie sentymenty łączą się ze współczesnością – pisze Dominika Olszyna.

Lwowska to ulica, który pozwala na wyobrażenie sobie jak wyglądała dawna Warszawa. Od placu Politechniki do ulicy Koszykowej zabudowa przetrwała w prawie nienaruszonym kształcie. Ominęły bombardowania w 1939 roku, a takie w dużym stopniu zniszczenia z 1944 roku. Do rejestru zabytków wpisany jest nie tylko cały układ ulicy, ale także poszczególne kamienice. Wśród nich potężny budynek znajdujący się pod numerem 17. Jedyna kamienica z wieżą, zaprojektowana w 1919 roku, przez Artura Gurneya powstała z inicjatywy przedwojennej firmy budowlanej Horn i Rupiewicz. W czasie wojny zniszczeniu uległa jedynie jej wieża, którą zrekonstruowano w 1995 roku. Dzisiaj budynek jest w prywatnych rękach, a jego lokale to nie tylko mieszkania, ale także biura i przestrzenie usługowe. W zeszłym roku, na trzecim piętrze pod numerem 7 urządzono butikowy hotel Autor Rooms. Jego pomysłodawcami są twórcy warszawskiego studia zajmującego się projektowaniem grafiki i identyfikacji wizualnej Mama Studio. Do współpracy zaangażowali architekta Mateusza Baumillera. Hotel oferuje ucieczką od przewidywalności tego typu przestrzeni – podobnych łóżek, tkanin, szklanek, łazienek, miejsc, w których panuje nudna standaryzacja.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum