Spotkanie ze Szklanym Domem

2017-04-28 12:06 Tekst: Agnieszka Dąbrowska
Spotkanie ze Szklanym Domem
Autor: archiwum serwisu ODNOWIONA W 2016 ROKU ELEWACJA ZACHODNIA ZABYTKOWEGO SZKLANEGO DOMU PRZY UL. MICKIEWICZA W WARSZAWIE. JEJ REMONT KOSZTOWAŁ PONAD 425 TYS. ZŁ I W 75% ZOSTAŁ DOFINANSOWANY PRZEZ URZĄD M.ST. WARSZAWY; FOT. AGNIESZKA DĄBROWSKA

Wycieczki, takie jak te z cyklu Warszawskie konserwacje, to pomysł wart kontynuacji i upowszechnienia. Dla zwiedzających – szansa zapoznania się z metodami konserwatorskimi, pozyskiwaniem dotacji i historią obiektów, dla właścicieli – pochwalenia swoimi dokonaniami i zachęta do dalszych wysiłków, by ich zabytek dobrze się prezentował – o inicjatywie Stołecznego Konserwatora Zabytków, dzięki której w styczniu i lutym można było obejrzeć ponad 30 budynków odnowionych za sprawą miejskich dotacji pisze Agnieszka Dąbrowska.

Dzięki inicjatywie Stołecznego Konserwatora Zabytków w styczniu i lutym można było obejrzeć ponad 30 budynków i obiektów zabytkowych, które odzyskały blask dzięki miejskim dotacjom – od gotyckich kościołów po modernistyczne domy. Przyznawane co roku w Warszawie w ramach konkursu wsparcie może sięgać nawet 90% kosztów remontu, stąd wielu właścicieli zabytków decyduje się, by je odnowić. Wycieczki, takie jak te z cyklu Warszawskie konserwacje, to pomysł wart kontynuacji i upowszechnienia.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum