Otwarta struktura – o projekcie Muzeum nad Wisłą Szymon Kalata

2017-04-28 11:51
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Autor: archiwum serwisu W otoczeniu pawilonu architekci zaprojektowali otwartą strukturę z drewnianych podestów, które można wykorzystywać w zależności od zmieniających się potrzeb. Fot. Marcin Czechowicz

Nasza koncepcja uwzględniała między innymi zagospodarowanie terenu wokół budynku, które miało odnosić się do otwartego charakteru warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W otoczeniu pawilonu powstała więc otwarta struktura złożona z drewnianych podestów, które można wykorzystywać w zależności od zmieniających się potrzeb – pisze współautor obiektu Szymon Kalata.

Naszym zadaniem było odtworzenie z gotowych elementów oryginalnego pawilonu zrealizowanego w Berlinie w 2008 roku według projektu wiedeńskiego architekta Adolfa Krischanitza przy jednoczesnym uwzględnieniu polskich norm oraz wymagań nowego użytkownika obiektu – Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wprowadziliśmy m.in. zupełnie nowe instalacje, a przestrzeń zaplecza i sanitariatów dostosowaliśmy do rodzimych przepisów. Zgodnie z sugestią inwestora, pomieszczenie kawiarni zostało tak zaaranżowane, by mogło pełnić też funkcję audytorium, natomiast księgarnia połączona została z foyer.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum