Mieszkaniowe innowacje Warszawy – relacja z konferencji

2017-04-19 14:07 Tekst: Tomasz Żylski
Mieszkaniowe innowacje Warszawy – relacja z konferencji
Autor: archiwum serwisu DOM DLA BEZDOMNEJ PRZY JEDNYM Z DOMKÓW FIŃSKICH NA WARSZAWSKIM JAZDOWIE. OBIEKT POWSTAŁ NA KOŁACH, JAKO NIEZWIĄZANY Z GRUNTEM; FOT. AGNIESZKA SKOLIMOWSKA

W ramach prac nad aktualizacją warszawskiej polityki mieszkaniowej zaplanowano szerokie konsultacje społeczne, w tym cykl otwartych debat i warsztatów współorganizowanych przez Fundację Blisko. 18 marca odbyła się dyskusja poświęcona alternatywnym modelom zamieszkiwania. Pośród licznych przykładów innowacyjnych rozwiązań ze świata, jak domy budowane z odpadów przez amerykańskiego architekta Michaela Reynoldsa, samowystarczalne osiedla kooperatyw w dzielnicy Vauban we Freiburgu czy kilkupiętrowe budynki wielorodzinne realizowane w technologii drewna klejonego krzyżowo m.in. w Kanadzie i Wiedniu, zwracały uwagę pomysły, które udało się wdrożyć na rodzimym gruncie – relacja Tomasza Żylskiego.

Władze Warszawy przymierzają się do aktualizacji polityki mieszkaniowej. W ramach prac nad dokumentem, który ma zostać przyjęty jeszcze w tym roku, zaplanowano konsultacje społeczne, w tym cykl debat i warsztatów współorganizowanych przez Fundację Blisko, której prezeską jest działaczka miejska Joanna Erbel. Dotychczas miało miejsce sześć spotkań. Uczestnicy poruszali m.in. kwestie ekologicznego budownictwa, suburbanizacji i rynku najmu.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum