Brick Award 2017 – polska edycja

2017-04-28 12:04
Brick Award 2017 – polska edycja
Autor: archiwum serwisu GRAND PRIX – MUZEUM KATYŃSKIE W WARSZAWIE, PROJ. BBGK ARCHITEKCI – JAN BELINA BRZOZOWSKI I KONRAD GRABOWIECKI; FOT. MARCIN CZECHOWICZ

Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu na najlepsze obiekty architektoniczne, które powstały z wykorzystaniem materiałów ceramicznych – cegieł konstrukcyjnych, elewacyjnych i dachówek. Grand Prix otrzymało Muzeum Katyńskie w Warszawie autorstwa BBGK Architekci.Według jury, projekt ten na tle innych wyróżniało uzyskanie spektakularnego efektu architektonicznego za pomocą delikatnych, wrażliwych na otoczenie interwencji i wpisanie funkcji muzeum w powstałą w XIX wieku historyczną przestrzeń na warszawskiej Cytadeli.

Po raz trzeci rozstrzygnięto polską edycję organizowanego przez firmę Wienerberger konkursu Brick Award. Nagradzane są w nim najlepsze obiekty architektoniczne, które powstały z wykorzystaniem materiałów ceramicznych – cegieł konstrukcyjnych, elewacyjnych i dachówek. Jury pod przewodnictwem Ewy P. Porębskiej, redaktor naczelnej „Architektury-murator”, przyznało nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach, wybierając spośród 80 nadesłanych projektów i realizacji. Grand Prix, a jednocześnie nagrodę w kategorii Renowacja/Rekonstrukcja otrzymało Muzeum Katyńskie w Warszawie autorstwa BBGK Architekci („A-m” 1/2016).

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum