Przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu

2015-03-19 20:19 Tekst: Tomasz Żylski
Przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu
Autor: archiwum serwisu Przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu, projekt: Archaid. W obrębie placu przed dawną siedzibą zarządu kolei wykorzystano wykonane tu niedawno nasadzenia, w celu zwiększenia powierzchni zieleni zaprojektowano nieosiowe okręgi wokół drzew; il. dzięki uprzejmości pracowni

Poznański SARP we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich zorganizował konkurs na przebudowę dwóch ulic w centrum. Wygrało biuro Archaid.

Zmiany na ulicy Taczaka już od pewnego czasu zaczęli wprowadzać mieszkańcy i przedsiębiorcy mający tu swoje lokale handlowo-usługowe. W 2013 roku wynegocjowali m.in. tymczasowe (od maja do września) ustanowienie jej jako tzw. strefy zamieszkania, czyli przestrzeni, w której pierwszeństwo mają piesi i rowerzyści, a auta nie mogą poruszać się szybciej niż 20 km/h. Dzięki temu na ulicy pojawiły się kawiarniane ogródki, ławki i zieleń w donicach.

Rozstrzygnięty w ubiegłym roku konkurs miał na celu wprowadzenie kolejnych zmian uspokajających ruch samochodowy i stworzenie przyjaznych przestrzeni dla wszystkich użytkowników. Architekci zaproponowali m.in. lokalne przewężenia jezdni, wyniesienie przejść dla pieszych do poziomu chodników i tzw. esowanie kierunku jazdy poprzez naprzemienne lokalizowanie miejsc parkingowych.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2016

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum