BOTTOM-UP w Gorzowie Wielkopolskim

2015-03-19 19:48 Tekst: Katarzyna Gucałło
BOTTOM-UP w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: archiwum serwisu Konsultacje metodą bottom-up nad zagospodarowaniem działki przy remizie strażackiej w podgorzowskich Ciecierzycach, prowadzenie projektu: Piotr Klatta; fot. dzięki uprzejmości Piotra Klatty

Relacja z konferencji stanowiącej podsumowanie polsko-duńskiego projektu popularyzującego idee projektowania na bazie partycypacji społecznej.

W Danii temat partycypacji społecznej obecny jest od lat 70. W Polsce dopiero zaczynamy nad nią pracę. Nie chodzi o konsultacje, na których mieszkańcom przedstawia się gotową koncepcję zagospodarowania, ale o udział lokalnych społeczności w procesie projektowym we wszystkich jego fazach, począwszy od etapu wstępnego.

Konferencja BOTTOM-UP nowatorskie narzędzie kształtowania przestrzeni publicznej. Transfer. Adaptacja. Realizacja, zorganizowana przez DSIG Doradztwo Społeczne i Gospodarcze, AMB Solutions oraz duńską pracownię Move Arkitektur we współpracy z Gorzowskim Ośrodkiem Technologicznym Park Naukowo- Przemysłowy, odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim 4 lutego i stanowiła podsumowanie półtorarocznego polsko- duńskiego przedsięwzięcia, mającego na celu popularyzację idei projektowania na bazie partycypacji społecznej. Mimo że projekt nakierowany był głównie na wymianę wiedzy między lubuskimi jednostkami naukowymi a przedsiębiorstwami, w konferencji wzięli udział również lokalni architekci oraz reprezentanci gorzowskiego magistratu.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum