Architektura z ceramiką

2015-03-19 19:43
Architektura z ceramiką
Autor: archiwum serwisu Nagroda w kategorii architektura wnętrz: modernizacja dziedzińca klasztoru w Betxi pod Walencją, projekt: El Fabricante de Espheras; fot. Milena Villalba/serwis prasowy

Cevisama to największe targi ceramiczne w Europie. Do Walencji przyjechało w tym roku blisko 700 wystawców z całego świata. Rozstrzygnięto też konkurs dla projektantów, którzy w swoich realizacjach wykorzystali hiszpańską ceramikę. W skład tegorocznego jury weszli m.in. Emilio Tuñón, laureata Nagrody Unii Europejskiej dla Architektury Współczesnej im. Miesa van der Rohe z 2007 roku, Martha Thorne, szefowa fundacji Hyatt, która przyznaje nagrodę Pritzkera oraz Fernando Márquez Cecilia, współzałożyciel i redaktor naczelny magazynu “El Croquis”.

Hiszpania jest drugim eksporterem płytek ceramicznych na świecie. Większość fabryk znajduje się w prowincji Castellón nieopodal Walencji i to w tym historycznym mieście od ponad 30 lat odbywają się największe targi ceramiczne na Starym Kontynencie – Cevisama. Podczas tegorocznej edycji swoje propozycje prezentowało 682 wystawców z całego świata (z Polski – Alfa-Cer oraz Grupa Końskie). Gospodarzem imprezy jest Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Płytek Ceramicznych (ASCER), organizujące także konkurs dla projektantów, którzy w swoich realizacjach wykorzystali hiszpańską ceramikę.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum