Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie

2015-04-30 11:53 Tekst: Tomasz Żylski
Dune Resort w Mielnie
Autor: archiwum serwisu W głębi po prawej obiekt zrealizowany w 2013 roku. Obok zespół projektowany obecnie, na pierwszym planie budynek planowany w III etapie; il. dzięki uprzejmości Studia Architektonicznego Sietnicki

Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.

Marek Sietnicki, jeszcze jako współwłaściciel pracowni Mellon, projektował również wcześniejszy obiekt („A-m” 12/13). W apartamentowcu tym, oddanym do użytku w 2013 roku, dostępnych było 114 wakacyjnych mieszkań. Dziś prawie wszystkie zostały sprzedane, więc inwestor, Firmus Group, zamierza rozbudować zespół o nową część.

Dune B zaoferuje 151 wykończonych pod klucz apartamentów o powierzchni od 24 do 145 m². W budynku zaplanowano m.in. obszerne lobby z recepcją i ochroną, kawiarnię oraz strefę SPA. Na powierzchni ponad 510 m² znajdą się trzy baseny: pływacki, rekreacyjny i dla dzieci, a także jacuzzi, sauny i pomieszczenie do masażu. Obiekt tworzyć będą dwie bryły, cztero- i pięciokondygnacyjna, zwrócone w stronę linii brzegowej krótszymi bokami i połączone dwukondygnacyjną częścią wspólną. Między nimi znajdzie się rozległy dziedziniec, który od strony morza zamyka niewielki pawilon gastronomiczny. Powierzchnia użytkowa wyniesie 8000 m².

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2017

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum