Kawiarnia na podzamczu w Warszawie

2015-04-30 11:52 Tekst: Tomasz Żylski
Kawiarnia na podzamczu w Warszawie
Autor: archiwum serwisu Na dachu zaprojektowano charakterystyczne świetliki o trójkątnych, aaltowskich kształtach; il. dzięki uprzejmości JEMS Architekci

W Multimedialnym Parku Fontann na podzamczu w Warszawie stanie niewielki pawilon gastronomiczny projektu JEMS architekci.

Projekt powstał na zlecenie Stołecznej Estrady, która zarządza uruchomionym w 2011 roku Multimedialnym Parkiem Fontann. Obiekt stanie u podnóża skarpy, między Prochownią i murem ogrodów klasztornych. W przestrzeni między istniejącym kamiennym ogrodzeniem i ścianą pawilonu ukryto wszystkie funkcje dodatkowe: kuchnie, magazyny i toalety, a od strony fontann – pomieszczenie ochrony.

Budynek o powierzchni ponad 200 m² przekryty będzie płaskim dachem z jasnego betonu, wspartym na wystawionych poza linię ściany filarach. Elewacje, w nawiązaniu do historycznych zabudowań w sąsiedztwie, mają być oblicowane cegłą rozbiórkową lub nową, ale w kolorze zbliżonym do murów klasztornych, zaś wnętrze wykończone malowanymi na biało deskami.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2015

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum