Brick Award 2015 – polska edycja

2015-04-23 13:25 Tekst: Agnieszka Skolimowska
Brick Award 2015 – polska edycja
Autor: archiwum serwisu Budynek mieszkalno-usługowy ZW109 w Koszalinie, projekt: HS99, Grand Prix I nagroda w kategorii budynek wielorodzinny, fot. serwis prasowy

Wszystkie realizacje nagrodzone w drugiej polskiej edycji konkursu Brick Award świadczą o tym, że ceramika budowlana jest materiałem plastycznym i ponadczasowym – podsumowanie konkursu organizowanym przez firmę Wienerberger.

Architektura zaczyna się w momencie, gdy połączysz ze sobą dwie cegły – ta często cytowana wypowiedź Miesa van der Rohe odzwierciedla powszechne przekonanie o znaczeniu ceramiki budowlanej. O tym, że jest ona jednocześnie materiałem plastycznym i ponadczasowym, świadczą realizacje nagrodzone i wyróżnione w organizowanym przez firmę Wienerberger konkursie Brick Award. 10 marca 2015 roku ogłoszono wyniki drugiej polskiej edycji konkursu na najlepszy obiekt zbudowany z wykorzystaniem cegły. Jury w składzie: Ewa Kuryłowicz, Ryszard Jurkowski, Maciej Miłobędzki, Grzegorz Stiasny, Ewa P. Porębska, Piotr Sarzyński, Grzegorz Piątek, spośród 70 zgłoszeń wybrało cztery nagrody i pięć wyróżnień.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum