Osiedle Browar Gdański

2015-08-18 14:35
Osiedle Browar Gdański
Autor: archiwum serwisu W zabytkowych obiektach zaplanowano m.in. lofty. największy apartament, o powierzchni blisko 500 m2, znajdzie się w tzw. Willi Dyrektora usytuowanej w centrum założenia. Źródło: materiały prasowe inwestora.

Na 6-hektarowym terenie dawnego browaru we Wrzeszczu powstaje wielofunkcyjny kompleks projektu Wojciecha Wyki i Ryszard Grudy.

Historia browaru we Wrzeszczu sięga XVI wieku, ale zachowana do dziś zabudowa pochodzi w większości z przełomu XIX i XX stulecia. W zabytkowych obiektach zaplanowano m.in. kilkanaście loftów o powierzchni od 36 do 130 m², a także biura i lokale usługowe. W dawnej warzelni powstać ma na przykład minibrowar, w piwnicach leżakowni i fermentowni restauracja z niewielką salą koncertową, a w budynku stajni przedszkole. Zespół uzupełniają nowe obiekty mieszkalne o elewacjach wykończonych czerwoną cegłą i stalowymi panelami. Dotychczas zrealizowano trzy z siedmiu planowanych. Znalazło się w nich 150 mieszkań o powierzchni od 24 do ponad 120 m2. Obecnie trwają prace nad realizacją drugiego etapu inwestycji. W dwóch pięciopiętrowych budynkach od strony ul. Kilińskiego przewidziano 90 lokali o powierzchni od 25 do 106 m² (cały zespół liczyć ma ponad 1000 mieszkań).

Zakończenie realizacji, 2018

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum