Warszawa znów patrzy w przyszłość

2016-07-29 12:25 Tekst: Krzysztof Zięba
Plany na przyszłość
Autor: archiwum serwisu 130-metrowa mennica legacy tower, na rogu ulic prostej i żelaznej, powstaje na poprzemysłowej warszawskiej woli w miejscu wyburzonej socrealistycznej siedziby mennicy, projekt: Goettsch Partners, współpraca: Epstein Global, inwestor: Golub Gethouse, Mennica polska s.a., realizacja: 2016-2018

Tegoroczne Plany na przyszłość pokazały, że nowe warszawskie inwestycje opierać się będą w dużej mierze na zagęszczaniu zabudowy. Plansze wystawione zostały w pawilonie SARP przy ul. Foksal, a niektóre także poza budynkiem, w ogrodzie na skraju skarpy wiślanej. Podobnie jak w ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji, wnętrze podzieliły rzędy stołów stylizowanych na rajzbrety. Dodano jednak nowe akcesoria kojarzące się z pracownią architektoniczną sprzed epoki komputerów – podsumowanie Krzysztofa Zięby.

Plany na przyszłość to tytuł dorocznej wystawy projektów architektonicznych i urbanistycznych, które mają być realizowane w stolicy. W 2016 roku Centrum Łowicka zorganizowało ją już po raz dwudziesty pierwszy. Między 20 maja a 7 czerwca znów można było zobaczyć wizualizacje biurowców, osiedli i szpitali, a także plany zagospodarowania i projekty studenckie, łącznie około stu prac. Plansze wystawione zostały w pawilonie SARP przy ul. Foksal, a niektóre także poza budynkiem, w ogrodzie na skraju skarpy wiślanej. Podobnie jak w ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji, wnętrze podzieliły rzędy stołów stylizowanych na rajzbrety (projekt: WWAA). Dodano nowe akcesoria kojarzące się z pracownią architektoniczną sprzed epoki komputerów – lampy kreślarskie, stołki (projekt ekspozycji: Łukasz Wawrynkiewicz, Dorota Katner, Joanna Maciejewska). Rozmiar wnętrza umożliwił prezentację kilkunastu makiet, a na ścianie szczytowej pawilonu wyświetlano filmy o nowych budynkach i ich projektantach.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum