Kawiarnia Lukullus w Warszawie

2016-07-29 12:21 Tekst: Dominika Olszyna
Kawiarnia Lukullus w Warszawie
Autor: archiwum serwisu Drewniane patyki, to dominujący element wystroju wnętrza razem z fornirowymi okładzinami. Patyki spełniają także funkcję buforu, który izoluje przestrzeń od technicznych urządzeń np. klimatyzacji, głośników, kamer, dzięki czemu wyciszają lokal. Fot. Jakub Certowicz  

Nowa lokalizacja cukierniczej marki z tradycjami to przytulne wnętrze inspirowane stylem i elegancją transatlantyków pasażerskich oraz najlepszym polskim designem lat 50. i 60. – o realizacji zespołu Jana Strumiłły pisze Dominika Olszyna.

Nowa kawiarnia sieci cukierni Lukullus znajduje się w centrum Warszawy, przy ulicy Chmielnej, jednej z najdroższych ulic handlowych w Polsce. Koncepcja lokalu opiera się na połączeniu tradycji warszawskiej cukierni z dizajnem z lat 50. i 60. W rozmowach inwestorów Alberta Judyckiego i Jacka Malarskiego z architektem Janem Strumiłło od początku pojawiały się skojarzenia z wystrojem polskich transatlantyków nawiązujące do sąsiadującego kina Atlantic. Architektura wnętrza miała przede wszystkim tworzyć tło dla cukierniczej działalności Lukullusa. To było najważniejsze dla inwestorów, którzy kawiarnię traktują jako kwestię poboczną.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum