ARCHITEKTOUR – relacja z warsztatów

2016-07-29 12:24 Tekst: Magdalena Grzegorzewska
ARCHITEKTOUR – relacja z warsztatów
Autor: archiwum serwisu Uczestnicy VII edycji warsztatów. Fot. Jakub Nanowski

Prezentujemy relację z siódmej edycji warsztatów studenckich ARCHITEKTOUR, które odbyły się w dniach 21-27 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie opisuje współorganizatorka warsztatów Magdalena Grzegorzewska.

Organizatorzy na miejsce VII edycji warsztatów wybrali Gorzów Wielkopolski – miasto na siedmiu wzgórzach o idealnej skali życia, dobrze skomunikowane, zielone i mające średniowieczne korzenie, ale borykające się z architektonicznym chaosem. Idealnie wpisuje się ono w profil ogólnopolskich warsztatów, które zwykle omijają wielkie metropolie, by poznać mniejsze ośrodki będące obszarami wielu problemów, zarówno natury społecznej, jak i przestrzennej. W poprzednich latach były to: Międzygórze, Kołobrzeg, Malbork, Przemyśl, Elbląg, Wałbrzych.

Stu czterdziestu studentów architektury i kierunków pokrewnych, dwunastu architektów z Polski i zagranicy, tydzień ciężkiej pracy, konsultacje społeczne, sześć tematów zaproponowanych przez władze miasta. Tak w skrócie można opisać warsztaty organizowane przez Samorządy Studentów WA Politechniki Wrocławskiej, Gdańskiej, Poznańskiej, Warszawskiej, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundacji Na Dużą Skalę i Fundacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu we współpracy z Urzędem Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz gorzowskim oddziałem SARP. Miejscem pracy studentów był budynek starej szkoły gastronomicznej przy ulicy Kosynierów Gdyńskich, natomiast wydarzenia otwarte dla mieszkańców miasta odbywały się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum