Kurt Schwitters i Zaha Hadid. Wystawy

2016-07-27 20:35
Kurt Schwitters i Zaha Hadid. Wystawy
Autor: archiwum serwisu Aranżacja wystawy prac Kurta Schittersa przygotowana przez Zahę Hadid, fot. Courtesy of Galerie Gmurzynska

Ekspozycja Kurt Schwitters: Merz poświęcona jest jednemu z najbardziej znanych europejskich artystów XX wieku działającemu na pograniczu sztuki i architektury, autorowi słynnego rozrastającego się i zamieszkanego kolażu Merzbau.

Prace dadaisty prezentowane są w przestrzeni zurychskiej galerii całkowicie przekształconej przez zmarłą niedawno architektkę Zahę Hadid, która tworząc tę aranżację złożyła hołd Schwittersowi. Kilka lat wcześniej w tym samym miejscu można było zobaczyć przygotowaną przez nią wystawę rosyjskiego suprematyzmu.

Natomiast twórczość samej Zahy Hadid prezentowana jest obecnie w Wenecji, równocześnie z biennale architektury. Na wystawie w Palazzo Franchetti zobaczymy wszystkie jej ważne projekty, także te niezrealizowane lub będące w trakcie realizacji. Szczególny nacisk położono na opracowywane i wdrażane przez biuro Zaha Hadid Architects innowacje w dziedzinie architektury parametrycznej i druku 3D.

Kurt Schwitters: Merz

do 30 września, Galerie Gmurzynska, Zurych

www.gmurzynska.com

Zaha Hadid Exhibition

do 27 listopada, Palazzo Franchetti, Wenecja

www.palazzofranchetti.it

www.zaha-hadid.com

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum