Rozwarstwianie Audytorium

2017-07-28 12:10 Tekst: Beata Stobiecka
Rozwarstwianie Audytorium
Autor: archiwum serwisu Na wrocławskim audytorium pojawił się nowy neon Jest chemia, autorzy: Jednostka Architektury, opracowanie graficzne: Karolina Kotlicka, Marta Kowalczyk; Fot. serwis prasowy

Tegoroczny Przegląd Sztuki SURVIVAL odbywał się na terenie budynku Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, zaprojektowanego w 1964 roku przez Krystynę i Mariana Barskich. To wyjątkowy przykład architektury powojennego modernizmu i jeden z najmłodszych polskich zabytków. Niestety ze względu na zły stan techniczny od wielu lat nie użytkowany. Piętnasta edycja SURVIVALU była więc próbą zwrócenia uwagi władz uczelni i miasta oraz wrocławian na potencjał Audytorium i jego szczególne wartości – relacja Beaty Stobieckiej.

Piętnasty wrocławski Przegląd Sztuki SURVIVAL przyciągnął artystów i po raz pierwszy również architektów. Aż dwa dni trwającej od 23 do 27 czerwca serii wydarzeń, zatytułowanych ROZWARSTWIENIE, poświęcono kwestiom architektonicznym. Stało się tak za sprawą wrocławskiej fundacji Jednostka Architektury, która włączyła się w działania organizatora i pomysłodawcy SURVIVALU – Fundacji Art Transparent. Członkowie JA opracowali projekt kuratorski poświęcony zarówno miejscu, w którym Przegląd się odbywał, jak też wydarzeniom dwu architektonicznych dni (we współpracy z wrocławskim oddziałem SARP i Uniwersytetem Wrocławskim). Tym miejscem był zaprojektowany w 1964 roku przez Krystynę i Mariana Barskich budynek Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. To wyjątkowy przykład architektury powojennego modernizmu i jeden z najmłodszych polskich zabytków. Niestety ze względu na zły stan techniczny od wielu lat nie użytkowany.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum