Rejection Proof

2017-07-28 12:27
Rejection Proof
Autor: archiwum serwisu Jia Jiang, Rejection Proof: How I Beat Fear and Became Invincible Through 100 Days of Rejection, Harmony 2015

Nasze wysiłki bywają nieaprobowane przez klientów czy przez społeczeństwo, mimo tego, że wkładamy w nie wiele pracy. Przegrywamy konkursy z naszymi genialnymi koncepcjami, władze nie zatwierdzają naszych projektów, malkontenci oponują, a my, jak mierni bokserzy, wciąż się pchamy na ten ring. Jia Jiang, autor książki, któremu szło świetnie w Stanach Zjednoczonych, w pewnym momencie trafił na swoje wielkie odrzucenie. Tak go to sparaliżowało, że postanowił zbadać temat. Prowokował sytuacje, w których odrzucenie jest gwarantowane – recenzja Cezarego M. Bednarskiego.

Zawód architekta jest chyba jedynym, w którym tak często zdarza się odmowa i odrzucenie. Nasze wysiłki bywają nieaprobowane przez klientów czy przez społeczeństwo, mimo tego, że wkładamy w nie wiele pracy. Przegrywamy konkursy z naszymi genialnymi – naszym zdaniem – koncepcjami, władze nie zatwierdzają naszych projektów, malkontenci oponują, a my, jak mierni bokserzy, wciąż się pchamy na ten ring. W oczach przedstawicieli innych zawodów architekci to masochiści. Prawnikowi, dentyście czy księgowemu klient płaci za każdą minutę pracy, nie odrzuci ich propozycji i nie zaoferuje swoich opinii. I to niezależnie od tego, czy ci zawodowcy knocą czy nie (tu dodatkowo polecam lekturę książki Ivana Illicha Disabling Professions).

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum