Holenderskie krajobrazy [KONFERENCJA]

2016-10-28 11:49 Tekst:
Holenderskie krajobrazy
Autor: archiwum serwisu Przekształcone w muzeum i miejski park fortyfikacje w Hellevoetsluis, projekt: COPIJN, 2006-2014; il. serwis prasowy

Jesienna konferencja SAK będzie poświęcona architekturze krajobrazu w Holandii. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada.

Trzynasta edycja konferencji Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka (WAK13) poświęcona będzie architekturze krajobrazu Holandii – kraju, który ma wyjątkowo wyśrubowane normy dotyczące utrzymania terenów zieleni (na przykład zakaz wykorzystywania środków chemicznych przy zwalczaniu chwastów). Jednocześnie, po dekadach przekształceń i silnej ingerencji w przestrzeń, nastąpił zwrot ku naturze. W zadbanych i pomysłowo zaprojektowanych parkach i skwerach spotyka się pozostawione sobie naturalne zarośla, pnie uschłych drzew i roślinność ruderalną.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele czołowych firm wykonawczych oraz biura projektowego Copijn z Utrechtu. W programie przewidziano między innymi dyskusję o holenderskich standardach pielęgnacji terenów zielonych, dobrych praktykach w zarządzaniu firmą wykonawczą oraz pomysłach na niedrogą w utrzymaniu zieleń dla miast. Program konferencji powstał przy współudziale holenderskiego stowarzyszenia VHG.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony WAK13.konfeo.com. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada.

Organizator: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu.

18 ListopadaEXPO XXI, Warszawawww.sak.org.pl

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum