Apartamenty Boulevard w Ustroniu Morskim

2016-10-28 11:56 Tekst: Monika Arczyńska
Apartamenty Boulevard w Ustroniu
Autor: archiwum serwisu Różnica poziomów między plażą a zespołem apartamentowym zapewnia otwarty widok na morze przez panoramiczne przeszklenia; z powodu ograniczenia kosztów inwestycji, realizacja nie przypomina luksusowych apartamentowców, ale raczej racjonalne, solidnie zaprojektowane holenderskie kompleksy mieszkaniowe; fot. Jakub Certowicz

Architekci podzielili ciąg zabudowy na segmenty, dzięki czemu obiekty znajdujące się w drugiej linii zachowały widok na morze. Rozdrobniona struktura zespołu sprzyja też ochronie klifu, wzmacnia go regularnie rozmieszczonymi palami. O nowej realizacji HS99 pisze Monika Arczyńska.

Od kilku lat jesteśmy świadkami boomu budowlanego w nadmorskich miejscowościach. Oprócz tradycyjnych ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, domków letniskowych czy kempingów, pojawia się też coraz szersza oferta dla bardziej wymagających klientów. Poza hotelami o wysokim standardzie powstają aparthotele i kompleksy z wakacyjnymi apartamentami. Te zmiany nie ominęły Ustronia Morskiego. Zlokalizowany w centralnej części miejscowości pas terenu wzdłuż plaży kupił deweloper z branży hotelarskiej. Długa i wąska działka to zwykle niedogodność dla inwestora, ale jednocześnie wyzwanie dla projektanta i szansa na niestandardowe rozwiązania. Architekci z HS99 zdecydowali się rozbić ciąg zabudowy na krótsze odcinki oraz wprowadzić duże przeszklenia, dzięki którym obiekty stojące w drugiej linii zachowały widok na morze.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum