Rewitalizacja i rozbudowa kwartału zabudowy w centrum Szczecina

2016-09-30 11:29 Tekst: Tomasz Żylski
Rewitalizacja i rozbudowa kwartału zabudowy w centrum Szczecina
Autor: archiwum serwisu Wizualizacja; il. serwis prasowy

Kolejny kwartał w śródmieściu Szczecina zostanie poddany rewitalizacji. Projekt przygotowała Grupa Architektoniczna Domino.

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy wsparciu urzędu miasta już od kilku lat prowadzi rewitalizację śródmiejskich kamienic wraz z kompleksową przebudową ich otoczenia. Dotychczas udało się odnowić i zagospodarować tzw. kwartał nr 27, ograniczony ul. Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Pocztową i Ściegiennego, kwartał 23, w obrębie ul. Wojska Polskiego, Bohaterów Getta, Królowej Jadwigi i Ściegiennego, oraz fragment kwartału 33, gdzie wkrótce oddane do użytku będą kamienica oraz przebudowane oficyny przy ul. Chodkiewicza 8-9.

W ramach inwestycji podnoszony jest ogólny standard mieszkań, likwidowane są podwórkastudnie, powstają zielone dziedzińce i place zabaw. W tym roku przystąpiono do modernizacji 10-hektarowego kwartału 36, między ul. Wojska Polskiego, Bohaterów Getta, Królowej Jadwigi, Małkowskiego i Księcia Bogusława X. Przedsięwzięcie, w ramach programu Rewitalizacja „Bliżej przestrzeni 2016— 2022”, podzielono na kilka etapów. W pierwszym przeprowadzono badania wśród mieszkańców i użytkowników na temat dotychczasowych sposobów korzystania z przestrzeni wspólnych.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum