Biuro Opera Software we Wrocławiu

2016-09-30 11:27 Tekst: Tomasz Głowacki
Biuro Opera Software we Wrocławiu
Autor: archiwum serwisu 250 osób rozmieszczono w dwóch budynkach (na 6. i 4. piętrze) na powierzchni 4000 m2; fot. Marcin Ratajczak/dzięki uprzejmości mode:lina

Za sprawą projektantów wnętrza zabytkowych kamienic zmieniły się w hipsterskie, kreatywne przestrzenie aktywności i wypoczynku, w których młoda kadra pracuje w niekorporacyjnym stylu. O realizacji pisze Tomasz Głowacki.

Budynki centrum biznesowego Hieronimus same są architektonicznymi perełkami. Wyeksponowany na narożniku ul. Świdnickiej Szklany Dom, wzniesiony w 1913 roku w duchu chicagowskiego modernizmu, należał do najelegantszych domów towarowych przedwojennego Wrocławia, a sąsiadująca z nim przy placu Teatralnym o prawie wiek starsza klasycyzująca kamienica to budynek dawnego Gimnazjum na Międzymurzu. Kamienice, po latach powojennego zaniedbania i funkcjonowania jako akademik, instytut, technikum, szkoła językowa i wyższa, ponownie nabrały blasku w rękach obecnego ich właściciela Zbigniewa Grycana. Z dużym kunsztem i wyczuciem odrestaurowano je i zmodernizowano w 2014 roku wedle projektu Grupy 33_03 z Wrocławia.

Poza parterem przeznaczonym na restaurację, usługi i sklepy, cała kubatura Hieronimusa została oddana we władanie jednej firmy – Opera Software. Taka sytuacja ułatwiła poznańskiemu studiu mode:lina zaproponowanie oryginalnego i odważnego estetycznie rozwiązania – szczęśliwie zgodnego z indywidualnymi oczekiwaniami inwestora.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum