Warsztaty Success Stories – relacja z przygotowań

2016-08-31 11:43
Success Stories
Autor: archiwum serwisu Uczestnicy warsztatów. Górny rząd od lewej: Michał Wiśniewski, agata Twardoch, Ewa P. Porębska, Agnieszka Chromiec, Grzegorz Krzemień, Michał Wasielewski, Wojciech Motyka, Maciej Siuda, Magda Koźluk, Jakub Andrzejewski, Filip Strzelecki, Karolina Tatar, Agata Skórka, Dagmara Pasińska, Natalia Piesik; dolny rząd od lewej: Beata Tylec, Przemysław Chimczak, Bartosz Girek, Anna Gajowiec, Magdalena Brzuska; fot. materiały prasowe

Organizowane przez „A-m” i Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie warsztaty umożliwią powstanie pierwszego globalnego raportu na temat kondycji architektury na świecie. Podsumowanie projektu odbędzie się podczas dyskusji publicznej w trakcie tegorocznego biennale w Wenecji. Największym zaskoczeniem okazała się bardzo pozytywna reakcja kuratorów. Większość z nich od razu zgodziła się wypełnić kwestionariusz, a także wyraziła żywe zainteresowanie naszym projektem mówi jeden z uczestników warsztatów Michał Wasielewski, student pierwszego roku studiów magisterskich na WA PWr.

Już 12 września 2016 roku rozpoczynają się w Wenecji warsztaty studenckie Success Stories, organizowane wspólnie przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” i Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Zadaniem uczestników będzie zebranie szczegółowych informacji o architekturze każdego z krajów prezentujących się na tegorocznym biennale – wyjątkowych budowlach, wyróżniających się twórcach, dominujących trendach i wyzwaniach, czyli wszystkim tym, co można byłoby uznać za ich Udane Przedsięwzięcia.

Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 100 studentów architektury, architektury wnętrz i kierunków pokrewnych. Jury, w skład którego wchodzili architekci Ewa P. Porębska, redaktor naczelna „Architektury-murator”, Michał Wiśniewski z Międzynarodowego Centrum Kultury, Agata Twardoch, Maciej Siuda i Beata Tylec, redaktor ds. studenckich „A-m”, wybrało spośród nich piętnastoosobowy zespół.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum