Nowa siedziba Desy Unicum – Imagine Corner w Warszawie

2016-06-30 11:35
Imagine Corner w Warszawie
Autor: archiwum serwisu W zagłębieniu od strony ul. pięknej powstanie letni ogródek restauracji. Do głównego wejścia prowadzić ma przerzucona nad nim kładka. Il. materiały prasowe

Na skraju parku Ujazdowskiego, tuż obok ambasady Francji, powstanie nowa siedziba Desy Unicum. Projekt opracował Paweł Graliński z biura Arch Magic.

Desa Unicum jest największą i najstarszą firmą zajmującą się obrotem dziełami sztuki w Polsce. Jej działalność sięga 1998 roku, kiedy doszło do połączenia warszawskiego oddziału sieci antykwariatów i galerii (Desa) z pierwszym polskim Domem Aukcyjnym Unicum. Obecnie główna siedziba firmy mieści się na ul. Marszałkowskiej 34/50, a jej galerie m.in. przy pl. Konstytucji i na Nowym Świecie. Nowy obiekt stanie na działce należącej niegdyś do Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Ogrodniczych, w narożniku parku Ujazdowskiego, przy skrzyżowaniu ul. Pięknej i Johna Lennona. W nawiązaniu do twórczości patrona tej drugiej ulicy, inwestycję nazwano Imagine Corner. Będzie to przeszklony pawilon z pokrytym zielenią dachem.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum