Gdynia Design Days 2016. Festiwal

2016-06-30 11:22
Blond and Bieber
Autor: archiwum serwisu Na wystawie głównej GDD prezentowane są m. in. produkty berlińskiego studia Blond and Bieber, które wykorzystuje do farbowania tkanin nietoksyczny i ekologiczny barwnik, jakim sa algi (Algaemy shoes and textiles). Fot. serwis prasowy

Hasło dziewiątej edycji Gdynia Design Days brzmi Odzyskane i odnosi się do historii Gdyni, która w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny.

W 1926 roku Polska odzyskała dostęp do morza, dziś jednak nie myślimy o sobie jako kraju nadmorskim. Pragniemy ponownie odzyskać to połączenie, nie tyle geograficzne, co mentalne. Chcemy odzyskać bałtyckie sąsiedztwo oraz lokalną tożsamość, świadomość i pamięć. Jednocześnie w odniesieniu do morza będziemy dążyć do odzyskania równowagi w dyskusji o tym, co ekologiczne, odpowiedzialne, mądre i zbilansowane – piszą organizatorzy. Wystawa główna pod hasłem Odzyskane pokazuje innowacyjne, przyjazne morzu i ludziom rozwiązania projektowe. W tym roku GDD po raz pierwszy też wyprodukuje serię mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, które będzie można kupić podczas festiwalu (MANUBA Kolekcja GDD). Stworzą je młodzi polscy projektanci wraz z lokalnymi rzemieślnikami.

1-10 lipca

Pomorski Park Naukowo- Technologiczny Gdynia

www.gdyniadesigndays.eu

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum