Mikroapartamenty w Nowym Jorku

2016-06-30 11:34 Tekst: Maciej Lewandowski
Mikroapartamenty w Nowym Jorku
Autor: archiwum serwisu Celem projektu było stworzenie bloku mieszkalnego, który oferowałby niewielkie i niedrogie mieszkania pod wynajem. Blok składa się z 55 jednostek o powierzchni od 25 do 35 m2, a jego konstrukcja pozwala na umiejscowienie w niemal dowolnej lokalizacji. Fot. Field condition

Projekt powstał w wyniku konkursu zorganizowanego przez władze Nowego Jorku, który na celu miał opracowania nowych metod realizacji taniej zabudowy mieszkaniowej dla rodzin o przeciętnych dochodach. Obiekt powstał z kompletnie wyposażonych, prefabrykowanych segmentów o zróżnicowanej typologii. Wysokość kondygnacji wynosi około 289 cm, a powierzchnia mieszkań waha się od 25 do 33 m2 - o realizacji nARCHITECTS pisze Maciej Lewandowski.

Carmel Place zwany również My Micro NY to wielorodzinny budynek mieszkalny zbudowany z kompletnie wyposażonych, prefabrykowanych segmentów o zróżnicowanej typologii. Blok zlokalizowany jest na niewielkiej działce o wymiarach ok. 13 x 32 m na Manhattanie. Projekt powstał w wyniku konkursu adAPT NYC zorganizowanego przez władze Nowego Jorku w celu opracowania nowych metod realizacji taniej zabudowy mieszkaniowej dla rodzin o przeciętnych dochodach, które poszukują lokum jedno- lub dwupokojowego.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum