Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku

2018-01-31 13:00
Zespół mieszkalny Riverview w Gdańsku
Autor: serwis prasowy Widok od strony Motławy. Między budynkami pozostawiono otwarcia zapewniające widok na rzekę, wyspę Ołowiankę oraz Stare Miasto również z wnętrza zespołu

Rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji mieszkaniowej nad Motławą. Zespół zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski.

Osiedle powstaje u zbiegu ul. Na Stępce i Angielska Grobla, w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Spichrzów i Ołowianki. W skład zespołu wejdzie 7 obiektów podzielonych na część wyższą i niższą, przez co od strony rzeki tworzyć będą wieloplanową kompozycję, nawiązującą do gęstej zabudowy hanzeatyckich miast. Kompleks zaoferuje 282 lokale w różnych konfiguracjach: od kawalerek po penthouse’y i mieszkania dwupoziomowe. Największe z nich, z widokiem na rzekę, dysponować będą powierzchnią ponad 135 m2. W obrębie założenia projektanci przewidzieli też ogród dla mieszkańców z małą architekturą, zbiornikiem retencyjnym, placem zabaw i plenerową siłownią. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wyniesie ponad 14,6 tys. m2. Jego inwestorem i deweloperem jest firma Vastint Poland.

Zakończenie realizacji: 2019

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum