Instrumenty dla miasta – Niemcy vs Polska – rozmowa z Joergiem Th. Coqui

2018-01-31 13:00 Tekst: Agata Twardoch
Instrumenty dla miasta – Niemcy vs Polska – rozmowa z Joergiem Th. Coqui
Autor: archiwum serwisu Projekt osiedla Am Weinberg w Ulm – tzw. mews, czyli zabudowa z wewnętrznymi podwórzami. Takie rozwiązanie pojawiło się jako bardziej szczegółowe opracowanie w ramach masterplanu. Fot. serwis prasowy

Projektów architektonicznych nie zlecamy architektom krajobrazu, a więc może czas, żeby projekty terenów zieleni przestali wykonywać architekci. Byłoby to na pewno z korzyścią dla przestrzeni – z Joergiem Th. Coqui, architektem krajobrazu, partnerem w warszawsko-berlińskim biurze Coqui Malachowska Coqui, rozmawia Agata Twardoch.

W październiku odbyło się ósme już spotkanie z cyklu Warszawskie Rozmowy Architektoniczne, tradycyjnie firmowane przez Fundację Twórców Architektury, Fundację Konrada Adenauera oraz polsko-niemieckie biuro projektowe Coqui Malachowska Coqui. Poświęcone było instrumentom procedury planistycznej i administracyjnej umożliwiającym sprawną realizację przede wszystkim dużych projektów miejskich. Joerg Th. Coqui – architekt krajobrazu i partner w biurze Coqui Malachowska Coqui – podczas otwierającego wystąpienia – na przykładzie projektowanego w Ulm osiedla Am Weinberg, zaprezentował niemiecki system realizowania inwestycji miejskich oparty o masterplan i design guide. O praktycznym zastosowaniu tego ostatniego narzędzia, czyli o Katalogu Mebli Miejskich, Katalogu Nawierzchni i Katalogu Rozwiązań Kolorystycznych mówił następnie Piotr Sobczak, dyrektor poznańskiego wydziału architektury i urbanistyki.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum