Modernizacja ul. Święty Marcin w Poznaniu

2018-01-31 13:00
Modernizacja ul. Święty Marcin w Poznaniu
Autor: serwis prasowy Na wysokości domów towarowych alfa chodnik zostanie poszerzony. Pojawią się tu autorskie meble miejskie oraz dwa rzędy klonów, dzielące przestrzeń na powtarzalne moduły

W ramach największej od lat inwestycji publicznej w Poznaniu trwa przebudowa ulicy Święty Marcin. Projekt modernizacji opracowało Studio ADS.

Do rewitalizacji tej najbardziej rozpoznawalnej ulicy Poznania przygotowywano się kilka lat, prowadząc konsultacje z mieszkańcami i specjalistami wielu dziedzin. W oparciu o ich wyniki w 2015 roku władze miasta zorganizowały konkurs na nowe zagospodarowanie arterii wraz z przyległymi ulicami. Kompozycja urbanistyczna zaproponowana w zwycięskiej pracy opiera się na wytworzeniu dwóch głównych alei miejskich na osi wschód-zachód, które miałyby zostać podkreślone szpalerami drzew. To ul. św. Marcin – dawny wjazd do miasta od strony dworca, a dziś połączenie Kaponiery i zachodniej części Poznania ze śródmieściem, oraz ul. 27 Grudnia, łącząca starówkę z jego północną częścią oraz Jeżycami. Kompozycję uzupełnia poprzeczny, północno-południowy układ ulic, o węższym przekroju i indywidualnie kształtowanym charakterze. Rozpoczęta we wrześniu modernizacja obejmie nie tylko aranżację przestrzeni publicznych, ale też realizację nowej linii tramwajowej. W ramach I etapu zaplanowano przebudowę tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w obrębie ul. Święty Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności i Towarowa. Na poszerzonych ciągach pieszych pojawią się autorskie meble miejskie oraz zieleń, w tym 65 kilkumetrowych drzew.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum