Rewitalizacja centrum Bogatyni

2016-04-29 11:51
Rewitalizacja centrum Bogatyni
Autor: archiwum serwisu W centralnym punkcie placu architekci proponują ekspozycję kolejki wąskotorowej. U góry z lewej nowy pawilon przy dawnym dworcu, który zapewniłby mieszczącemu się tam muzeum historycznemu nową przestrzeń ekspozycyjną. Il. materiały prasowe

Miejski konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni na Dolnym Śląsku wygrała pracownia Pikul Architekci.

Przedmiotem konkursu była rewitalizacja terenów rozciągających się od skrzyżowania przy budynku Urzędu Miasta przez przestrzeń dawnego dworca PKS po fragment ulicy Kusocińskiego i skrzyżowanie ulic Pocztowej i Daszyńskiego, tak aby stały się atrakcyjnym miejscem o charakterze usługowo-rekreacyjnym. Głównym założeniem zwycięskiej pracy jest stworzenie czytelnego obszaru, który stanowiłby centralny salon miejski. Sugeruje się budowę pierzei w północnej części placu przed budynkiem starego dworca oraz wprowadzenie muru oporowego od strony pierzei wschodniej, w miejscu obecnie istniejącej skarpy. Konieczna jest także aktywizacja otoczenia nowo powstałego rynku przez wprowadzenie usług handlowych i kulturalnych – wyjaśniają autorzy. Proponują też rozbudowę dworca o przeszklony pawilon.

Rozpoczęcie realizacji: 2017

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum