Konferencja ASK – edukacja architektów
Tematem spotkania była rola badań naukowych i nowoczesnych technologii w pracy i nauczaniu architektów oraz urbanistów. Podczas konferencji zaprezentowano m.in. liczne przykłady zastosowań nowych technologii, takich jak drukarki 3D, sensory, media cyfrowe, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona – międzynarodową konferencję Education for Research, Research for Creativity, współorganizowaną przez WA PW, podsumowuje Michał Stangel.
Pod koniec lutego odbyła się w Warszawie pierwsza edycja międzynarodowej konferencji naukowej ASK.the.Conference 2016: Education for Research, Research for Creativity, współorganizowanej przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacją i Transferem Technologii tej uczelni. Tematem spotkania była rola badań naukowych i nowoczesnych technologii w pracy i nauczaniu architektów oraz urbanistów. Konferencję zorganizowano w ramach międzynarodowego programu studiów magisterskich Architecture For Society Of Knowledge (ASK), który prowadzony jest na WA PW od pięciu lat.
W wykładzie inauguracyjnym Jillian Scott (ZHDK, Zurych) omówiła nowe możliwości i sposoby działań architektonicznych na styku techniki, sztuki i przedsięwzięć społecznych. Scott przekonywała o zasadności poszukiwań interdyscyplinarnych mogących przynieść innowacyjne idee i rozwiązania. Przedstawiła m.in. efekty staży, które dizajnerzy odbywali przez rok w laboratoriach badawczych, biotechnologicznych czy fizycznych.