Zespół biurowy High Five w Krakowie

2016-05-31 12:00
Zespół biurowy High Five w Krakowie
Autor: archiwum serwisu Wzdłuż pierzei ulicy pawiej powstanie zadaszony pasaż z restauracjami, kawiarniami i miejscami wypoczynku. Il. materiały prasowe

Między hotelem Ibis a Galerią Krakowską powstanie kompleks biurowy według projektu nsMonnStudio.

Kompleks, składający się z pięciu budynków zaplanowano przy ul. Pawiej, na niezagospodarowanej dotąd działce w pobliżu Dworca Głównego. Zaoferują łącznie 70 000 m2 powierzchni pod wynajem i miejsce pracy dla 7000 osób. Kompleks High Five będzie architektoniczną bramą do serca Krakowa, miejscem oznaczającym ścisłe centrum miasta. Projekt koresponduje z najbliższym otoczeniem, jak gmach Politechniki Krakowskiej, oraz klinkierową elewacją sąsiednich budynków. Szlachetność materiałów fasady i ich lawowanie kolorystyczne wpisze się w historyczny kontekst centrum.

Urbanistyczna realizacja będzie stanowiła otwartą, zapraszającą przestrzeń, urozmaiconą placami i pasażami przyjaznymi dla przechodniów. Wzdłuż pierzei ulicy Pawiej powstanie zadaszony pasaż, przy którym zlokalizowane zostaną m.in. restauracje, kawiarnie, miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu – mówi Piotr Nawara, prezes nsMoonStudio. W pierwszym etapie powstać mają dwa sześciokondygnacyjne budynki najbliżej dworca – D i E, o powierzchni ok. 23 500 m2. Garaż w budynku D będzie znajdował się na parterze oraz na jedynej kondygnacji podziemnej, natomiast w budynku E na dwóch kondygnacjach podziemnych. Oba parkingi pomieszczą w sumie 175 aut.

Zakończenie realizacji I etapu: 2017

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum