Mała architektura na stacjach PKM

2016-05-31 12:01
Mała architektura na stacjach PKM
Autor: archiwum serwisu Wszystkie elementy opracowano jako modułowe. ich forma miała współgrać zarówno z otoczeniem dworców zabytkowych, jak i nowo projektowanych. Il. materiały prasowe

Pracownia melon.group zwyciężyła w konkursie na projekt elementów małej architektury na stacjach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Metropolia Poznań, które zrzesza gminy i powiaty aglomeracji poznańskiej wspólnie zabiegające o rozwój społeczno-gospodarczy regionu. Jednym ze sztandarowych projektów, w których partycypuje jest zaplanowana na wiele lat realizacja Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Przygotowując się do inwestycji, postanowiono opracować projekty wspólnych elementów małej architektury oraz systemów informacji wizualnej. Architekci mieli zaproponować obiekty o charakterze modułowym, które można byłoby rozbudowywać wraz ze zwiększającą się liczbą pasażerów. Ich forma miała współgrać zarówno z otoczeniem dworców zabytkowych, jak i nowo projektowanych Nagrodzona koncepcja obejmuje m.in. toalety, wiatę rowerową, ławki i donice na zieleń, do wykonania których wykorzystane mają być zaledwie trzy rodzaje materiałów: beton architektoniczny, czarna blacha stalowa i świerkowe drewno. Obiekty kubaturowe zwieńczone będą charakterystycznym zadaszeniem z detalem ceownika stalowego.

Rozpoczęcie realizacji: 2016

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum