Centrum Biznesu w Opolu

2016-05-31 11:57 Tekst: Antoni Domicz
Centrum Biznesu w Opolu
Autor: archiwum serwisu Od strony zachodniej budynku teren został sztucznie podniesiony tworząc ogród z bezpośrednimi wyjściami z pierwszego piętra budynku. Fot. Stanisław Zajączkowski

Architektom zależało, aby Centrum Biznesu stało się dla pracowników miejscem przyjaznym i inspirującym. Program użytkowy budynku wzbogacili o elementy sprzyjające aktywności zawodowej i efektywnej pracy. O realizacji pracowni PORT pisze Antoni Domicz.

PORT to młode wrocławskie biuro architektoniczne znane już z sukcesów konkursowych i realizacyjnych. Ich zachwycająca młodzieńczą fantazją realizacja wnętrz przedszkola w podopolskich Chróścicach była prezentowana w najważniejszych architektonicznych portalach i rodzimych popularnych tygodnikach, zyskała uznanie i laury w konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Ale PORT to również prawdziwa instytucja znana z bogatej działalności upowszechnienia kultury i sztuki przestrzeni. Józef Franczok i Marcin Kolanus organizują interdyscyplinarne warsztaty studenckie, zapraszają uznanych twórców na spotkania i wykłady autorskie, prowadzą warsztaty plastyczne dla dzieci i wreszcie aktywizują mieszkańców wrocławskiej dzielnicy Nadodrze do działań w najbliższej przestrzeni. Zarażają swoją pasją zawodową i aktywnością. Ta różnorodna działalność poszerza perspektywę spojrzenia na tematy projektowe, co sprawia, że ich kolejne projekty są niepowtarzalne, nowatorskie i intrygujące. Taka też jest ich ostatnia realizacja.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum