Zach Klein, Steven Leckart, Cabin Porn: Inspiration for Your Quiet Place Somewhere

2016-03-31 11:36 Tekst: Piotr Musiałowski
Cabin Porn
Autor: archiwum serwisu Zach Klein, Steven Leckart, Cabin Porn: Inspiration for Your Quiet Place Somewhere, Little, Brown and Company 2015

Album jest drukowaną kontynuacją strony internetowej Cabin Porn, stanowiącej zbiór zdjęć i opisów „małej architektury” nadesłanych przez internautów z całego świata. Cały projekt ma swoją historię i specyficzną linię powstawania – gromadzi domy projektowane nie przez ikony architektury, ale przez zwykłych ludzi, z potrzeby bliskości z naturą i poszanowaniem miejsca – recenzja Piotra Musiałowskiego.

Chyba każdy z nas ma w głowie wymarzony domek na odludziu, który chciałby zbudować. Miejsce, gdzie można oderwać się od zgiełku cywilizacji i naprawdę odpocząć. Często szkicuję domki w górach, na Mazurach, czy nad morzem. Mam kilka takich budyneczków w głowie. Ta książka pokazuje, że takie marzenia można zrealizować, i to zrealizować pięknie. Album jest drukowaną kontynuacją strony internetowej Cabin Porn, stanowiącej zbiór zdjęć i opisów „małej architektury” nadesłanych przez internautów z całego świata. Od współczesnych rozwiązań, po domy nieprzypominające już domu, ale szałas – albo coś, co może komuś służyło kiedyś za schronienie. Ten dziwny zbiór, gdzie korespondują ze sobą przemyślane projekty i dziwaczne obiekty, będące realizacją wizjonerskich pomysłów, jest wyjątkowym dowodem na nieograniczoną moc ludzkiej wyobraźni i fantazji.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum