Centrum edukacyjne w Marszewie

2016-03-31 11:38
Centrum edukacyjne w Marszewie
Autor: archiwum serwisu Aby zredukować koszty eksploatacji, przewidziano m.in. wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperacją, gruntowy wymiennik ciepła oraz gazowy kocioł kondensacyjny. Il. materiały prasowe

Na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego w Gdyni powstanie budynek edukacyjny według projektu Damiana Poklewskiego-Koziełła i Marcina Gierbienisa.

Na terenie ogrodu znajduje się dziś niewielki obiekt, który powstał jako adaptacja częściowo otwartej wiaty. Pełni on funkcję zarówno sali narad, jak i ośrodka edukacji. O potrzebie realizacji nowego budynku, w którym znalazłaby się część administracyjna i nowoczesna przestrzeń ekspozycyjna mówiło się tu od dawna. Pod koniec ubiegłego roku Nadleśnictwo Gdańsk ogłosiło konkurs na jego projekt. Patronat nad konkursem objął m.in. gdański SARP. Zwycięska praca proponuje rozproszoną kompozycję mniejszych i większych brył, które zostałyby spięte jednorodnym ogrodzeniem. Ich rozsunięcie wytwarza dwa kameralne dziedzińce. Pierwszy dostępny jest zaraz po przejściu przez bramę wejściową, drugi z parteru pierwszej bryły – tłumaczą architekci. Elewacje mają być wykonane z lokalnie pozyskanego drewna. Autorzy założyli, że jego powierzchnia wykończona zostanie techniką zwęglenia, tzw. Shou Sugi Ban. Przestrzeń użytkowa obiektu wyniesie 250 m2.

Zakończenie realizacji: 2018

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum