Bar i klub aktora w Teatrze Szekspirowskim

2017-03-31 12:13 Tekst: Monika Arczyńska
Bar i klub aktora w Teatrze Szekspirowskim
Autor: archiwum serwisu Oświetlenie nad barem w kształcie białych szklanych kul z przeciwwagą nawiązuje do systemów sznurowni. Fot. foto&mohito

Przestrzeń baru i klubu aktora zaprojektowane zostały przez tę samą pracownię. W obydwu widać wyraźne inspiracje zapleczem teatralnym oraz nawiązania do sztuk Szekspira oraz historii Gdańska – pisze Monika Arczyńska.

Zlokalizowany w podziemiu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego bar, obecnie otwierany jest tylko na czas spektakli. Przestrzeń tę, zaprojektowaną przez Martę Koniczuk we współpracy z Maciejem Świtałą, połączono z pozostałą częścią budynku labiryntem korytarzy i przechodnich salek, w których organizowane są wystawy. Nie jest to zamknięte pomieszczenie: przebywając wewnątrz można jednocześnie „podglądać” aktorów, którzy przed chwilą skończyli spektakl, pracowników technicznych składających dekoracje i obserwować wychodzących widzów. Wizualną spójność tego wnętrza z całym obiektem, uzyskano poprzez montaż sznurów ciągnących się przez całą wysokość, aż do foyer.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum