Siedziba TDT w Warszawie

2017-02-23 11:08
Siedziba TDT w Warszawie
Autor: archiwum serwisu Nowa siedziba Transportowego Dozoru Technicznego

U zbiegu ulic Puławskiej i Bukowińskiej w Warszawie trwa realizacja nowej siedziby Transportowego Dozoru Technicznego. Projekt obiektu opracowało biuro JEMS Architekci.

Transportowy Dozór Techniczny to państwowa jednostka organizacyjna zajmująca się m.in. zapewnieniem bezpiecznego funkcjonowania urządzeń o szczególnej konstrukcji, przeznaczeniu lub sposobie eksploatacji, zainstalowanych na przykład na obszarach kolejowych czy portowych. Dotychczas instytucja wynajmowała pomieszczenia na warunkach komercyjnych, choć konkurs na projekt swojej siedziby rozstrzygnęła jeszcze w 2008 roku.

W 55-metrowym budynku oprócz przestrzeni biurowych znajdą się sale konferencyjne, stołówka i pokoje hotelowe dla pracowników, którzy przyjeżdżajądo stolicy na szkolenia.

Od strony ul. Puławskiej przewidziano podłużną, sześcienną bryłę, z której wyrastać będzie nieco wycofana część wieżowa. Pod całym obiektem zaprojektowano dwupoziomowy garaż na 121 miejsc postojowych. Powierzchnia użytkowa wyniesie 15 240 m2.

Zakończenie realizacji: 2018

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum