World Architecture Festival 2017

2017-12-28 9:30 Tekst: Jakub Figiel, Filip Kurasz
World Architecture Festival 2017
Autor: archiwum serwisu Nagroda specjalna - Superlofts w Amsterdamie, autorzy: Marc Koehler Architects; Fot. serwis prasowy

Szacuje się, że podczas festiwali WAF i INSIDE halę Berlin Arena odwiedziło ponad 2000 architektów i dizajnerów z całego świata. Nominowanych projektów było aż 512, w ramach WAF oceniano je w 32 kategoriach, a w ramach INSIDE – w 9. Prezentacjom architektów i projektantów przyglądało się 93 sędziów. Warto dodać, że w kategorii Higher Education & Research jednym z jurorów był polski architekt Robert Konieczny, laureat poprzedniej edycji WAF („A-m” 1/2017) – relacja Jakuba Figla i Filipa Kurasza.

World Architecture Festival (WAF) – coroczne wydarzenie połączone z ceremonią wręczenia nagród za najlepsze budynki i projekty architektoniczne – w tym roku obchodził swoje dziesięciolecie. Od 2011 roku równolegle z WAF organizowany jest festiwal INSIDE dotyczący wnętrz. Wyodrębnienie dwóch imprez, odbywających się symultanicznie, podyktowane było potrzebą rozgraniczenia projektów ze względu na ich różną skalę oraz charakter. Szacuje się, że podczas festiwali WAF i INSIDE w dniach 15-17 listopada 2017 roku halę Berlin Arena odwiedziło ponad 2000 architektów i dizajnerów z całego świata (w Berlinie impreza gościła już po raz drugi). Nominowanych projektów było aż 512, w ramach WAF oceniano je w 32 kategoriach, a w ramach INSIDE – w 9.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum