Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie

2017-12-28 9:30 Tekst: Dawid Hajok
Showroom Office Inspiration Centre w Krakowie
Autor: archiwum serwisu Budynek nowego Showroomu Grupy Nowy Styl pierwotnie miał być siedzibą firmy; prestiżowy charakter budynkowi nadaje zarówno forma obiektu, jak i detal, budzący skojarzenia z Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach również autorstwa biura DDJM; Fot. Bartosz Kutniowski; Grupa Nowy Styl

Budynek ma się stać modelowym salonem wystawienniczym firmy, służącym prezentacji najnowszych rozwiązań wyposażenia wnętrz biurowych. Z uwagi na modułową formę i wysokiej klasy materiały wykończenia sam przypomina ekskluzywny mebel – pisze Dawid Hajok.

Na terenie Bronowic Wielkich, w części ograniczonej ulicami Ojcowską, Jasnogórską, Smętną i Sosnowiecką, rozpościera się dawny zespół pałacowo-parkowy rodziny Fischerów. Pozostawiony przez nich eklektyczny dwór wraz ze stojącym po sąsiedzku pałacem Maksymiliana Rutkowskiego, jest dziś własnością Instytuty Farmakologii PAN. Od ruchliwej ul. Jasnogórskiej – stanowiącej wjazd do Krakowa od strony Katowic – obiekty te oddzielone są gęstym starodrzewem. Jednak sama zabudowa wzdłuż arterii, zdominowana obecnie przez zakłady samochodowe i stacje wulkanizacyjne, stwarza wrażenie przypadkowości. Skryte w głębi dawne „treści” stały się nieczytelne. Do czasu, kiedy w narożniku ul. Ojcowskiej i Jasnogórskiej powstał budynek Office Inspiration Centre.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum