Honorowa Nagroda SARP

2017-12-28 9:30
Honorowa Nagroda SARP
Autor: archiwum serwisu Wojciech Zabłocki - laureat honorowej nagrody SARP 2017 - odsłania pamiątkową tablicę ze swoim nazwiskiem w siedzibie stowarzyszenia; Fot. Grzegorz Stiasny

W 2017 roku Honorowa Nagrodę SARP otrzymał Wojciech Zabłocki, autor projektów licznych obiektów sportowych w kraju i na świecie. Potrzeby użytkowników architekt poznał bardzo dobrze – sam przez kilkanaście lat uprawiał szermierkę, wielokrotnie reprezentował Polskę na olimpiadach i mistrzostwach świata w tej dziedzinie. Uroczystość wręczenia nagrody, połączona z otwarciem wystawy projektów laureata, odbyła się 1 grudnia 2017 roku w siedzibie SARP podczas Walnego Zjazdu Delegatów stowarzyszenia. Jak co roku przyznane zostały również medale SARP Bene Merentibus za zasługi dla rozwoju polskiej architektury i stowarzyszenia. Otrzymali je architekt i muzyk Jan Karpiel-Bułecka senior, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu Jerzy Ilkosz oraz pianista i kompozytor Krystian Zimerman.

Honorowa Nagroda SARP przyznawana jest corocznie polskiemu architektowi za całokształt twórczości. O wyborze decyduje komisja, w której skład wchodzi prezes stowarzyszenia i laureaci z lat ubiegłych. W 2017 roku uhonorowano twórczość Wojciecha Zabłockiego, absolwenta Wydziału Architektury Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, autora projektów licznych obiektów sportowych w kraju i na świecie. Potrzeby użytkowników architekt poznał bardzo dobrze – sam przez kilkanaście lat uprawiał szermierkę, wielokrotnie reprezentował Polskę na olimpiadach i mistrzostwach świata w tej dziedzinie.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum