Otoczenie pawilonu Zodiak w Warszawie

2015-05-21 14:55 Tekst: Tomasz Żylski
Otoczenie pawilonu Zodiak w Warszawie
Autor: archiwum serwisu Nad centralnym punktem placu zostanie zamontowana kamera, która ma rejestrować wszystkie wpisy i wydarzenia, tak żeby można je było obejrzeć również w internecie; il. dzięki uprzejmości Gowin & Siuta

Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie otoczenia warszawskiego Pawilonu Architektury, który planowany jest w dawnym barze Zodiak przy pasażu Wiecha. Wygrało biuro Gowin & Siuta.

Warszawski Pawilon Architektury powstać ma w dawnym barze Zodiak przy pasażu Wiecha. Konkurs na jego otoczenie zorganizował warszawski SARP we współpracy z władzami miasta oraz firmą Lafarge. Architekci zaproponowali wykonanie nawierzchni z wielkoformatowych płyt betonowych pokrytych powłoką hydrofobową, dzięki czemu możliwe będzie pisanie po nich grafitem, który następnie łatwo można zmyć wodą. Podstawową ideą jest umożliwienie włączenia się do debaty publicznej szerszej grupie zainteresowanych poprzez zrealizowanie placu jako symbolicznej białej kartki papieru, na której mogą zostać zapisane wizje, idee, przemyślenia i manifesty – tłumaczą autorzy.

Zakończenie realizacji: 2016

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum