MIASTOmovie:wro – filmowe miasta z odzysku

2015-05-27 12:30 Tekst: Aleksandra Czupkiewicz
MIASTOmovie:wro – filmowe miasta z odzysku
Autor: archiwum serwisu Kadr z filmu otwacia festiwalu MIASTOmovie#3 – Speculation Nation, reż. Sabine Gruffaut, Bill Brown, USA / Hiszpania, 2014

Trzecia edycja festiwalu, organizowanego przez Wrocławską Fundację Filmową, przebiegła pod hasłem Miasta z odzysku. W programie znalazło się 9 filmów, a towarzyszyły im spotkania z twórcami, wykłady oraz dyskusje – relacja Aleksandry Czupkiewicz.

Jak mówił Michelangelo Antonioni: Film, który można opowiedzieć, to nie jest udany film. Dlatego niektóre pozycje kwietniowego festiwalu filmów dokumentalnych MIASTOmovie:wro trzeba po prostu zobaczyć.

Trzecia edycja wydarzenia, organizowanego przez Wrocławską Fundację Filmową, przebiegła pod hasłem Miasta z odzysku. W programie znalazło się 9 filmów, a towarzyszyły im spotkania z twórcami, wykłady oraz dyskusje. Dodatkowym elementem była scena artystyczna. Projekt VOID, autorstwa Anki Bieliz i Kuby Żarego, interpretował tytułową pustkę, opowiadając historię wrocławskich przestrzeni, które w czasie wojny utraciły swoją funkcję i do dziś jej nie odzyskały.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum