Beton Film Festiwal – nowa rola architektury

2015-05-27 12:26 Tekst: Agnieszka Skolimowska
Beton Film Festiwal – nowa rola architektury
Autor: archiwum serwisu Na plakacie drugiej edycji Beton Film Festiwal - Inna przestrzeń pojawił się futurystyczny Eden project autorstwa architekta Nicholasa Grimshawa

Tegoroczna edycja warszawskiego festiwalu stanowi dowód na to, że jego organizatorzy mają zupełnie inne ambicje niż prezentowanie historii głośnych projektów albo sylwetek znanych architektów. Zaproponowali spójny i bezkompromisowy program, w którym relacja dwóch sztuk została ujęta szeroko i który zaprzecza stereotypowemu wyobrażeniu o roli architektury w filmie jako scenerii czy tła wydarzeń pisze Agnieszka Skolimowska.

Druga edycja Beton Film Festiwal, która odbyła się w dniach 9-11 kwietnia w Warszawie pokazuje, że inicjatywa Fundacji Beton nabiera rozmachu. Podczas gdy w ubiegłym roku publiczność śledziła seanse w pawilonie SARP, tym razem wydarzenie przeniesiono do kina LUNA. W ciągu trzech dni odbyły się tu pokazy około 30 filmów, spotkania i dyskusje oraz targi książek o architekturze. Tematem przewodnim była Inna Przestrzeń, a więc nie tylko przestrzeń konkretnych budynków czy miast, lecz także przestrzenie wyobrażone, przyjazne i wrogie, poddające się lub wymykające woli człowieka.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum