Budynek biurowo-usługowy Axis w Krakowie

2015-05-21 14:39 Tekst: Tomasz Żylski
Budynek biurowo-usługowy Axis w Krakowie
Autor: archiwum serwisu Widok od strony Alei Powstania Warszawskiego. Od lewej hotel Chopin, za nim gmach Sądu Apelacyjnego. Dwie dolne kondygnacje biurowca przeznaczono na lokale handlowo-usługowe; il. dzięki uprzejmości Artur Jasiński i Wspólnicy

W pobliżu ronda Mogilskiego w Krakowie powstaje dziewięciokondygnacyjny biurowiec. Za jego projekt odpowiada pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy.

Obiekt stanie przy ulicy Przy Rondzie, tuż obok hotelu Chopin i siedziby Sądu Apelacyjnego (proj. RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, 2010). Zaoferuje najemcom około 20 tys. m2 powierzchni biurowej. Parking i pomieszczenia techniczne rozplanowano na trzech kondygnacjach podziemnych, a na dwóch dolnych lokale handlowo-usługowe. Jak zapowiada inwestor, firma Skanska, biurowiec będzie zużywał 25% mniej energii oraz 40% mniej wody w stosunku do obowiązujących norm, a podczas realizacji ponad 90% odpadów zostanie poddanych recyklingowi, co potwierdzić ma certyfikat LEED na poziomie Gold.

To nie jedyna duża realizacja planowana w tym rejonie miasta. Przy rondzie Grzegórzeckim powstanie wkrótce nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego według konkursowego projektu Horizone Studio. Pozwolenie na budowę ma już także właściciel tzw. szkieletora przy rondzie Mogilskim.

Zakończenie realizacji : 2016

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum