Archilab: Radical Experiments

2016-11-30 11:34 Tekst: Wojciech Gawinowski
Archilab
Autor: archiwum serwisu Archilab’s Earth Buildings: Radical experiments in the architecture of the land, Thames & Hudson 2003; Archilab’s Futurehouse: Radical experiments in living space, Thames & Hudson 2002; Archilab: Radical experiments in global architecture, Thames & Hudson 2001

Autorami serii są kuratorzy związani z konferencją ArchiLab, która od lat gromadzi innowacyjnych twórców architektury z całego świata. W każdej z książek znajdziemy opowieść o innym obszarze projektowania – od urbanistyki, przez architekturę, po domy przyszłości. Możemy zanurzyć się w świat szalonych pomysłów wtedy jeszcze młodych architektów i zweryfikować, co z ich wizji udało się osiągnąć, a co okazało się zupełnie nietrafioną ideą – recenzja Wojciecha Gawinowskiego.

Początki cyfrowej rewolucji w architekturze w początkach XXI wieku to fascynujący okres, który nieprzerwanie trwa do dzisiaj, ciągle przybierając na sile i ekspresji. To też czas moich studiów na wrocławskim Wydziale Architektury i pierwsze podróże w poszukiwaniu inspiracji w projektowaniu. ArchiLab nabyłem w trakcie wycieczki do Londynu i do dziś jest to moja ulubiona seria książek.

Chociaż wydania mają już ponad dekadę na karku to wciąż pozostają zaskakującą selekcją najbardziej odważnych i nieszablonowych projektów, jakie powstały w dobie początków cyfrowej rewolucji.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum