Antresola Warszawy Centralnej – list do redakcji

2016-11-30 11:47 Tekst: Jocelyn Fillard, Sud Architekt Polska
Antresola Dworca Centralnego
Autor: archiwum serwisu Widok nowej antresoli na Dworcu Centralnym w Warszawie, projekt: Sud Architekt Polska; fot. dzięki uprzejmości Sud Architekt Polska

W odpowiedzi na opinię szwajcarskiego krytyka architektury Wernera Hubera, opublikowaną w dziale „O tym się mówi” w październikowym wydaniu „A-m”, autorzy nowej antresoli na Dworcu Centralnym w Warszawie przedstawiają założenia i okoliczności powstania projektu.

Z ogromnym zaskoczeniem przeczytaliśmy artykuł, który pojawił się we wrześniu w miesięczniku „Architekturamurator” z publikacją wypowiedzi szwajcarskiego krytyka architektury Pana Wernera Hubera. Przede wszystkim, nikt nie skontaktował się z nami przed publikacją tego artykułu, aby przynajmniej poznać genezę naszego projektu, który jest czymś o wiele więcej niż to, co zostało opisane w tym obciążającym pamflecie. Stary dworzec kolejowy został tam przedstawiony jako idylliczne miejsce spotkań, najpiękniejszy zadaszony plac w Warszawie. Obawiam się jednak, że ta romantyczna wizja budynku oglądanego z Zurychu, nie jest zbieżna z tą, w jaki sposób postrzegają go mieszkańcy stolicy i Polski. Nie podważamy opinii natury estetycznej, która jest subiektywna, jeśli nie stronnicza, ale jesteśmy rozczarowani z powodu tego, że projekt został przeanalizowany w sposób powierzchowny bez uwzględnienia jego aspektów funkcjonalnych.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum